logo

Shining Stars Prep 2016-17


PREP DIAMOND

S.NO

WINNING    CATEGORY

NAME    OF   STUDENT

1.

ORATOR( HINDI)

Mittali Nayyar

2.

ORATOR (ENGLISH)

Yashita Joshi

3.

BEST  HANDWRITING

Nidhi Anand

4.

SPORTS    STAR

Tenzin Norla

5.

DANCING  STAR

Vrinda Duggal

6.

STAR OF CREATIVE ARTS

Atharv Palliwal

7.

MUSIC STAR

Aaradhya Sinha

8.

COMPUTER WIZARD

Amoogha Saxena

9.

YOGA  STAR

Manya Garg

10.

SKATING  STAR

Sakshi Sharma

11.

RHYMES STAR

Meenal Siddiqui

12.

OUTSTANDING  PERFORMANCE IN CULTURAL FUNCTION

Bhuvi Bansal

13.

OUTSTANDING  PERFORMANCE IN ACADEMICS

Mittali Nayyar

14.

APPRECIATION  FOR  MAXIMUM  IMPROVEMENT

Kartik Chauhan

15

100 %ATTENDANCE

Bhuvi Bansal

 

PREP PEARL

S.NO

WINNING    CATEGORY

NAME    OF   STUDENT

1.

ORATOR( HINDI)

Vidhi Meena

2.

ORATOR (ENGLISH)

Vedant  Gupta

3.

BEST  HANDWRITING

Aliya Ahmad

4.

SPORTS    STAR

Vedansh Raghav

5.

DANCING  STAR

Angel Gupta

6.

STAR OF CREATIVE ARTS

             -

7.

MUSIC STAR

Ishika Grover

8.

COMPUTER WIZARD

Vihaan Jain

9.

YOGA  STAR

R.M Anusuya Nath

10.

SKATING  STAR

Bhavik Gupta

11.

RHYMES STAR

Drishti Verma

12.

OUTSTANDING  PERFORMANCE IN CULTURAL FUNCTION

Parth Gosain

13.

OUTSTANDING  PERFORMANCE IN ACADEMICS

Shaurya Srivastava

14.

APPRECIATION  FOR  MAXIMUM  IMPROVEMENT

Harsh

15

100 %ATTENDANCE

             -

 

PREP RUBY

S.NO

WINNING    CATEGORY

NAME    OF   STUDENT

1.

ORATOR( HINDI)

Aaradhya  Singh

2.

ORATOR (ENGLISH)

Yashasvi Aggarwal

3.

BEST  HANDWRITING

Tanvi Chandel

4.

SPORTS    STAR

Mayank  Arora

5.

DANCING  STAR

Nimishka  Gupta

6.

STAR OF CREATIVE ARTS

Ishika  Grover

7.

MUSIC STAR

Sambhav  Jain

8.

COMPUTER WIZARD

Anant

9.

YOGA  STAR

Vriddhi  Raajput

10.

SKATING  STAR

Aarya  Srivastava

11.

RHYMES STAR

Dhini

12.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN CULTURAL FUNCTION

Divyansh Singh

13.

OUTSTANDING  PERFORMANCE IN ACADEMICS

Alia  Biswal

14.

APPRECIATION  FOR  MAXIMUM  IMPROVEMENT

Naksh  Gupta

15

100 %ATTENDANCE

Ishika  Jaiswal