logo

Shining Stars Prep 2020-21


PREP DIAMOND

S.NO

WINNING CATEGORY

NAME OF STUDENT

1.

ORATOR( HINDI)

VANYA MUDGAL

2.

ORATOR (ENGLISH)

ALI RAZA MEHNDI

3.

RHYMES STAR (HINDI)

SHIVANSH KHURANA

4.

RHYMES STAR (ENGLISH)

VIVAN PUNDIR

5.

STORY STAR (HINDI)

PRIYANSHI SINGH

6.

STORY STAR (ENG)

ATHARVA  GUPTA

7.

BEST  HANDWRITING             

SWASTIK NARAYAN

8.

STAR OF CREATIVE ARTS

MOHD. SAIF

9.

MUSIC STAR

VEDIKA GUPTA

10.

READING STAR  HINDI

ALI RAZA MEHNDI
VANYA MUDGAL
MOHD. SAIF

11.

YOGA  STAR

NITYA GOEL

12.

MOST DISCIPLINED

VAISHNAVI POKHRIYAL

13.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - ENGLISH

VANYA MUDGAL
ALI RAZA MEHNDI
VEDIKA GUPTA

14.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - HINDI

LAVNYA AGGARWAL

15.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - MATHS

MOHD. SAIF

16.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - EVS

DARSH MEHTA

17.

APPRECIATION  FOR  MAXIMUM  IMPROVEMENT

BHAVYA SINGH

18.

100 %ATTENDANCE

MOHD. SAIF
VEDIKA GUPTA
ATHARVA GUPTA

 

PREP RUBY

S.NO

WINNING    CATEGORY

NAME    OF   STUDENT

1.

ORATOR( HINDI)

Tejas , shivaay singh

2.

ORATOR (ENGLISH)

Yashvi

3.

RHYMES STAR (HINDI)

Disha

4.

RHYMES STAR (ENGLISH)

Maira varshney

5.

STORY STAR (HINDI)

Vaani Chhabra

6.

STORY STAR (ENG)

Aditya singh

7.

BEST  HANDWRITING             

Shivansh singh

8.

STAR OF CREATIVE ARTS

Aaradhya sharma , aaradhya singh

9.

MUSIC STAR

Disha

10.

READING STAR  HINDI

Raunak singh

11.

YOGA  STAR

Aaradhya singh , vaani Chhabra , Yashi

12.

MOST DISCIPLINED

Divyaranjan Gupta , Yuvraj bhagat

13.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - ENGLISH

Yashi jain , Yashi , disha , maira varshney

14.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - HINDI

Daksh  , maira Varshney

15.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - MATHS

Nitin arya , maira Varshney

16.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - EVS

Arpita Srivastava , Yuvraj bhagat

17.

APPRECIATION  FOR  MAXIMUM  IMPROVEMENT

Prayansh arora , mansi arya , jay kumar .

18.

100 %ATTENDANCE

Maira Varshney ,Daksh , Aditya singh , Disha , Vivaan sharma , mansi arya , Tejas.

 

PREP PEARL

S.NO

WINNING    CATEGORY

NAME    OF   STUDENT

1.

ORATOR( HINDI)

NITYA

2.

ORATOR (ENGLISH)

PRISHA GUPTA

3.

RHYMES STAR (HINDI)

JASMAIRA KAUR

4.

RHYMES STAR (ENGLISH)

AARUSH SRIVASTAVA

5.

STORY STAR (HINDI)

KUSHAGRA TIWARI

6.

STORY STAR (ENG)

NIHIT RAJ

7.

BEST  HANDWRITING             

KARTIK GUPTA, JIGYASA SINHA

8.

STAR OF CREATIVE ARTS

MUKUL KASHYAP

9.

MUSIC STAR

DIYA SHARMA, SHRADDHA

10.

READING STAR  HINDI

VIVAAN KUMAR

11.

YOGA  STAR

RIA GIROTRA

12.

MOST DISCIPLINED

RUDRAKSH SINGH

13.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - ENGLISH

JIGYASA SINHA

14.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - HINDI

ANAYA KARN

15.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - MATHS

TANUSHA RASTOGI

16.

OUTSTANDING PERFORMANCE IN ACADEMICS - EVS

VIVAAN KUMAR

17.

APPRECIATION  FOR  MAXIMUM  IMPROVEMENT

SHIVANSH, BHAVYANSH

18.

100 %ATTENDANCE

PRISHA GUPTA, JASMAIRA KAUR